Parna párty 2020

TERRA PARNA

O nás

19, 16, 11 – kód rodinného vinárstva TERRA PARNA. Jeho rozlúštenie je pomerne jednoduché.

19 rokov uplynulo od doby čo sa rodina Zvolenských presťahovala do vinohradníckej obce Suchá nad Parnou.

16 rokov uplynulo od výsadby vinohradu hneď za ich rodinným domom.

11 rokov uplynulo od postavenia nového vinárstva priamo vo vinici.

Vinohrad

Takmer 4 hektárový vinohrad sa dvíha od cesty vinúcej sa stredom doliny až na vrch neveľkého juhovýchodného svahu, ktorému kraľuje novozrekonštruovaná vyhliadková vežička. Táto v minulosti slúžila vinohradníkom aj ako vodojem a útočište v zlom počasí. Pôda – chudobná na živiny núti vinič, aby svojimi koreňmi vrastal hlboko až ku vápencovému podložiu. Poctivá práca vo vinohrade, poloha a pôda sú základom vysokej kvality vín v každom vinárstve. Príroda má však vždy posledné slovo. Najpestovanejšou odrodou je neopakovateľný Modrý Portugal. Z bielych odrôd im kraľuje Rizling rýnsky, typický svojou mineralitou a sviežosťou.

Vinárstvo

Filozofiou vinárstva TERRA PARNA je spojenie najmodernejšej technológie s tradíciou. Súhra krajiny, architektúry s krásnymi vínami, ktoré možno koštovať priamo vo vinohrade, či rovno zo sudov v pivnici, to je vinársky sviatok ktorý slávi každý, kto navštívil TERRA PARNA.


Kontakt


Ponuka jedál na podujatí

Catering: Forhaus


Sprievodné kultúrne podujatie

DJ Kinet

Rado Tomek aka DJ Kinet sa narodil v Bratislave v r. 1971, kde jeho hudobný vkus formovali Die Grossen Zehn na rakúskej televízii a Hitpanorama na O3.

Cez deň ekonomický novinár, večer DJ a spolumajiteľ bratislavského Nu Spirit Clubu a Baru.

Už takmer 20 rokov sa snaží svojim hudobným vkusom infikovať aj ostatných, a posledných desať rokov aj ako moderátor nedeľného Nu Spirit FM na Rádiu FM.

Má rád DJov, ktorí vedia zahrať zdravo eklektický set, v ktorom predvedú svoje znalosti hudby, starej aj novej.

Nemá rád ľudí, ktorí sú leniví objavovať niečo nové, a to nielen v hudbe :)

  •  Rado Tomek