logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Chuťotéka

vínny bar, predajňa vína, vínna reštaurácia

Sídlo

Bratislava, Dulovo námestie č. 1 (pri hoteli Apollo)
GPS údaje: 48.1498373, 17.133396

Otváracie hodiny

utorok - sobota od 11:00 do 22:00

Kontakt

Chuťotéka je VÍNNY BAR, PREDAJŇA VÍNA A VÍNNA REŠTAURÁCIA, kde nájdete VÍNA od vinárov zo združenia CHUTE MALÝCH KARPÁT, ktoré boli vyrobené z hrozna dopestovaného v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Je to priestor pre ľudí, ktorí majú radi nielen kvalitné produkty, ale zaujíma ich aj to, odkiaľ pochádzajú.

Chuťotéka ponúka širokú škálu vín od miestnych vinárov z Malých Karpát. Vždy sa tu nájdu vína podľa aktuálnej ponuky vinárov, ročníka a vyzretosti, a to až skoro 100 druhov vín z vinárstiev VINKOR, RATUZKY, MAVÍN, SKOVAJSA, REPA WINERY, HACAJ, TERRA PARNA, VERITAS & SANITAS a KARPATSKÁ PERLA. Môžete v nej okrem každoročnej topky z KARPATSKEJ PERLY - Muškátu moravského nájsť aj povestnú Pálavu od MUDr. Zárubu z vinárstva VERITAS & SANITAS, Modrý Portugal zo Suchej nad Parnou od TERRA PARNY, cuveé „Za domom" z vinárstva RATUZKY vyrobené z hrozna rastúceho v babkinom vinohrade za domom tohto vinárstva alebo novošľachtenec, červený krásny Dunaj z vinárstva VINKOR.

Otváracie hodiny Chuťotéky sú prispôsobené tomu, aby fungovala ako vínny bar aj do neskorších večerných hodín. Každý kto sem príde, môže ochutnať pohár-dva vína podľa aktuálnej ponuky, zúčastniť sa riadenej degustácie, ktoré Chuťotéka organizuje pravidelne pre verejnosť, objednať si tento priestor na menšiu firemnú akciu alebo rodinné posedenie.

Na kvalite a lokálnosti ponúkaných nápojov a jedál nám záleží, a preto možno v Chuťotéke nájsť aj výbornú kávu z pezinskej pražiarne BOZIN, čokolády a pralinky ILLUI, niektoré plnené aj červeným Alibernetom z KARPATSKEJ PERLY, niečo chutné pod zub ako napr. slovenské syry alebo domáce nátierky. Ak budete mať chuť na dobrý obed, je tu pre vás počas pracovných dní do 14:00 hod. podávané denné menu, prípadne môžete ochutnať výbornú teplú kuchyňu.

Parkovanie je k dispozícii zdarma pri Hoteli Apollo na jednu hodinu. Ak vám v rámci ochutnávky padne nejaké víno do oka, môžete si ho u nás zakúpiť, no nemusíte ho nosiť domov, o dodanie sa postaráme až k vašim dverám.

Tešíme sa na vašu návštevu!