logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

Vinárstvo BOGNÁR

Sme rodinné vinárstvo z kráľovského mesta Svätý Jur, ktoré sa nachádza v podhorí Malých Karpát a je súčasťou Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, klenotnice vinohradníctva na Slovensku. Sme súčasťou najstaršej a najslávnejšej vinohradníckej oblasti Slovenska. Naše vinohrady sa rozprestierajú na juhozápadných svahoch Malých Karpát a sú vysadené prevažne na ľahkých pieskovo-kamenistých žulových pôdach. Vďaka jedinečnému terroir majú svätojurské vína medzi odborníkmi a milovníkmi vína ten najlepší zvuk a obzvlášť ak príde reč na svätojurský Rizling rýnsky.

Naše vinárstvo nájdete v srdci mesta Svätý Jur, v historických priestoroch Kláštora Rehole piaristov, kde máme svoje výrobné a aj krásne degustačné priestory s úžasnou atmosférou. Základom nášho vína je hrozno výnimočnej kvality, ktoré sme si dopestovali vlastnými rukami v našich vinohradoch. V procese spracovania hrozna využívame skôr moderné technológie, od šetrného a rýchleho lisovania, cez odkalenie, až po riadené kvasenie pri regulovaných nízkych teplotách. Tieto technológie a malé objemy šarží nám umožňujú vyrobiť výnimočné vína s typickou odrodovou charakteristikou vo vôni a v chuti. Naše vína sú výrazne extraktívne a šťavnaté. Aj vďaka tomu získavajú vysoké ocenenia na množstve medzinárodných súťaží a výstav.

Mottom nášho vinárstva je: Vinohrady zaliate slnkom, zdravé hrozno, rodinný prístup, dostatok času na dozrievanie a hlavne presvedčenie, že kvalita konečného produktu nesmie trpieť na úkor kvantity.


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK