logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

R. K. VIN MODRA – Ing. Radovan Krajčovič

Malé rodinné vinárstvo R. K. VIN MODRA založil a vedie Ing. Radovan Krajčovič. Naša rodinná tradícia v pestovaní hrozna a vo výrobe vína je odovzdávaná z generácie na generáciu. Svedčí o tom aj náš historický vinohradnícky dom so 400 ročnou pivnicou, ktorý je súčasťou pamiatkovej zóny mesta Modra. Zaujímavosťou pivnice sú mnohé mince, ktoré vkladali do kamenných múrov spokojní návštevníci, ktorí boli v pivnici.

Vinohrady obhospodarujeme drobnou mechanizáciou s veľkým podielom ručnej práce a čo najšetrnejšie k prírode. Hrozno pestujeme vo vinohradníckej obci Modra, vo viacerých vinohradníckych honoch. Dominantné odrody predstavujú Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Müller-Thurgau, Rulandské biele, Tramín červený, Dievčie hrozno, Irsai Oliver, Chardonnay, Svätovavrinecké, André, Cabernet Sauvignon.

Tvrdá práca a prispôsobený životný štýl k vinohradom a vínu, nám umožnili postupný rozvoj nášho vinárstva. Používame moderné technológie na spracovanie hrozna a výrobu kvalitných vín s odrodovým charakterom, ktoré sú vo vôni príjemne aromatické, v chuti svieže, vyrovnané a harmonické. Vyrábame víno aj tradičným spôsobom, ktoré vyzrieva spontánne v dubových sudoch.


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK