logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

Miroslav Dudo - VMD

Korene vinohradníctva a vinárstva siahajú hlboko do histórie mojej rodiny. Vinárska tradícia bola prerušená komunizmom a ja som prvý „novodobý“ vinár v dudovskom rode. Vinárstvo Miroslav Dudo bolo založené v roku 2001. Nadviazali sme tak na bohaté, viac ako 150 ročné, tradície niekoľkých generácií vinárskych predkov. Múdrosť starých vinohradníkov a vinárov si teraz uvedomujem oveľa viac, ako keď som bol mladík tesne po vyštudovaní. Viem, že je veľmi dôležité z nej čerpať, lebo veľa z nej platí a bude platiť naveky.

Preto sú aj naše vína vyrobené modernou technológiou, ktorá je obohatená o skúsenosti a tradície našich rodinných ale aj iných modranských vinárov. Vo Vinárstve Miroslav Dudo – VMD produkujeme vína z 15-tich hektárov viníc. Všetky obrábame výlučne v katastri mesta Modra. Ponúkame 16 druhov vín, z ktorých je 14 odrodových a 2 značkové vína. Značkové vína vyrábame vyzrievaním v drevených sudoch.

Starostlivo dopestované hrozno dosahuje vyššiu cukornatosť, čo ho predurčuje na zaradenie do kategórií vín s prívlastkom, od suchých až po prírodne sladké vína. V skladbe dlhodobo známych odrôd sú – Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Chardonnay, Tramín, Sauvignon, Muškát Ottonel, Cabernet Sauvignon, Svätovavrinecké a nechýbajú ani skvelé slovenské odrody Devín, Rudava a Dunaj.

Naše vína získavajú prestížne ocenenia na slovenských výstavách ale aj na konkurzoch s medzinárodnou účasťou. Za pripomenutie stojí dvakrát získaná Cena prezidenta Slovenskej republiky, Šampión a dvakrát vicešampión Československej ligy, Šampióni a zlaté aj strieborné medaily v domácich a medzinárodných súťažiach.

Vinárstvo Miroslav Dudo – VMD ponúka vo vlastných priestoroch aj odborné degustácie vín, a možnosť zorganizovať spoločenské večierky, rodinné oslavy, firemné podujatia a školenia, na ktorých podávame špeciality málo známe, ktoré sa dajú ochutnať len v našom kraji.

Čo ste sa teraz dočítali, nie je zďaleka všetko. Ak navštívite Vinárstvo Miroslav Dudo – VMD, dozviete sa viac. Ponúkame Vám dobré víno, chutné jedlo, srandovné príhody z viníc a pivníc, trošku folklóru a výbornú zábavu.

Na zdravie!
Miroslav Dudo


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK