logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

GOLGUZ

Tradícia pestovania viniča v okolí Hlohovca je stáročná. Mimoriadny význam na presadení hlohoveckých vín na trhu má poľnohospodárska spoločnosť Panonia Winery, s.r.o., ktorá pod značkou Golguz vyrába a predáva vína výlučne z vlastných viníc. Taktiež výsadby viníc sa realizovali z vlastne vyrobených sadeníc.

Hlohovecký rajón je územne síce zaradený v Malokarpatskej Vinohradníckej oblasti, ale jeho vinohrady sa rozprestierajú východne od rieky Váh pod južnými svahmi Považského Inovca. Vinohrady vinárstva Golguz v rozlohe 240 hektárov sa nachádzajú v blízkom okolí mesta Hlohovec a sú ekologicky obhospodarované v systéme integrovanej produkcie. Všetky vína sú vyrobené modernou technológiou riadeného kvasenia a šetrného spracovania hrozna.

Naše vína nájdete na Slovensku vo všetkých dobrých vinotékach a kvalitných reštauráciách. Množstvo ľadového vína, ktoré je našou špecialitou, putuje aj do Francúzska, kde si našlo mnoho zákazníkov.

Vinárstvo Golguz sa za krátke obdobie stalo značkou známou aj vo svete, čo možno deklarovať aj úspechmi v predaji a súťažiach za hranicami Slovenska vo Francúzsku, Španielsku, Rusku, Vietname a Číne.


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK