logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

Zámocké vinárstvo s.r.o.

Chcelo to poriadnu dávku guráže a tú Štefan Šimák mal. Vo vinárskej obci nie je až tak známou osobnosťou, vo svete vydavateľskom však patrí, respektíve patril, k absolútnej špičke. Po zmene režimu založil vydavateľskú spoločnosť 7Plus. Od nepamäti túžil pretaviť svoju lásku k vínu do niečoho konkrétnejšieho, a tak v roku 2015 založil vinárstvo. Taký profesijný prerod nebol vôbec jednoduchý, preto si v začiatkoch na pomoc zavolal jedného z našich najskúsenejších technológov, Romana Janouška. Ťapli si na spoluprácu a pustili sa do hľadania vhodného objektu. Pezinský zámok s osemstoročnou históriou a obrovskými pivnicami ich doslova uchvátil. Keď sa dozvedeli, že k zámku patrí aj vyše sto hektárov vinohradov v Dubníku a vo Svodíne na južnom Slovensku, kde sa rodí veľmi kvalitné hrozno, jedno z najlepších u nás, bolo definitívne rozhodnuté.

Všetky naše vína, ŠIMÁK ZÁMOK PEZINOK - edícia Roman Janoušek, sa rodia v takmer tajomných pivničných priestoroch Pezinského zámku. Biele, ružové i červené. S elegantnou farbou, podmanivou vôňou a s chuťou, v ktorej dominuje charakter. Nezameniteľný charakter, ktorý je prienikom technológie našich otcov, podobne ako nás samých. Chceme, aby bol náš vzťah skutočný a to pomocou vína plného vášne, so zaručene slovenským pasom.

Naše vinohrady ležia vo vychytenom strekovskom vinohradníckom rajóne na juhu Slovenska. Na malebných svahoch v obci Dubník, v nadmorskej výške 245 metrov, obhospodarujeme a oživujeme takmer 70 hektárov viníc. V neďalekom Svodíne je to ďalších 22 hektárov. Vinohrady v Dubníku a Svodíne sú známe vynikajúcou Frankovkou modrou a Rizlingom rýnskym. Rizling vlašský a Veltlínske zelené, odrody charakteristické pre malokarpatskú vinohradnícku oblasť, spracovávame z vychýreného vinohradu Kozare v Šenkviciach.

Zámocké vinárstvo ponúka možnosť zorganizovať si u nás firemné, rodinné akcie pri pohári vína. K dispozícii máme degustačnú miestnosť s kapacitou 60 osôb, ktorá sa nachádza krok od modernej výrobnej časti a od historickej barikovej pivnice. Možnosť menšej ochutnávky vín je k dispozícii vo vínotéke v Pezinskom zámku od utorka do soboty v čase od 10:00 do 18:00. Zaujímavosťou je, že v priestoroch vinárstva nájdete stálu expozíciu Múzea vinohradníctva a vinárstva.

V blízkej budúcnosti sa v Pezinskom zámku bude nachádzať hotel s reštauráciou, viechou a wellness, kongresovou sálou veľkou i menšou historickou, tzv. rytierskou. K expozícii zámku bude patriť aj galéria umeleckého skla s putovnými výstavami a historické Pálffyho apartmány. Nachádzať sa tu bude i svadobná kaplnka.


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK