logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

CARPATE DIEM, s.r.o.

CARPATE DIEM | Objav, zaži a ochutnaj Malé Karpaty

Sme malé rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré vzniklo v roku 2012 a plynule pokračuje vo výrobe vína z hrozna z vlastných malokarpatských viníc, s produkciou 20 tis. fliaš ročne.

Naše vinohrady, s celkovou rozlohou 5.3 ha, sa nachádzajú v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti v modranskom vinohradníckom rajóne v katastri obce Šenkvice a mesta Modra. Ročník 2018 bol pre vinárstvo prelomový. Po 5 rokoch tvrdej práce sme ponúkli zákazníkom prvú – panenskú úrodu z našej doposiaľ najväčšej výsadby – 4.6 ha, nachádzajúcej sa v Modre, lokalita Šnaudy.
Pestujeme odrody: Nitria, Hron, Tramín červený, Devín, Pálava, Muškát moravský a v roku 2019 vysadený Hybernal.

Vína z vinárstva CARPATE DIEM odrážajú charakter našich viníc, z ktorých surovina pochádza. Sú obhospodarované metódou integrovanej ochrany. V rámci ochrany pred chorobami viniča používame len konkrétne zákonom povolené druhy prípravkov, žiadne jedy, insekticídy ani herbicídy.
Vďaka našim technologickým postupom vyrábame vína, ktoré sú zdravotne vyhovujúce, čo znamená, že hladina histamínu v nich je veľmi nízka až nulová. Potvrdili to výsledky rozboru vzoriek vín v certifikovanom laboratóriu.
Zostatková hodnota histamínu v deviatich vínach bola na úrovni, ktorú tolerujú aj histaminici.

V roku 2019 sme v silnej konkurencii 12 617 vín od 1756 vinárov zo 42 krajín sveta uspeli na najväčšej súťaži vín na svete AWC Vienna – získali sme 1 x ZLATO a 6 x STRIEBRO. Zlatú medailu nám vybojoval Hron rosé polosladké 2018 a striebro sme dostali za: Nitria rosé 2018, Devín suché 2018, Devín polosladké 2018, Pálava polosuché 2018, Pálava polosladké 2018 a suché cuveé Devín & Pálava.

Pestované odrody:

MODRA

ŠNAUDY – 4.6 hektárov, rok výsadby 2016
Nitria, Hron, Tramín červený, Devín, Pálava, Muškát moravský

ŠENKVICE

KOZARA – 20 árov, rok výsadby 2013
Devín, Pálava

CEROVÉ – 10 árov, rok výsadby 2015
Pálava

POLUSELKY – 0.4 hektára, rok výsadby 2019
Hybernal


Kontakt


Zoznam členov združenia CHMK