logo Chute Malých Karpát
logo Chute Malých Karpát

Člen združenia ChMK

VÍNO LUDVIK

VÍNO LUDVIK zal. 1989 je rodinné vinárstvo Žofiakovcov pôsobiace v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Orientujeme sa na výrobu vín v kategórii vína s Chráneným označením pôvodu D.S.C., predovšetkým v prívlastkovej podobe.

Hrozno pestujeme na 10 ha, na svahoch Malých Karpát v okolí Modry, kde sa darí hlavne bielym odrodám. Nosnou odrodou je Veltlínske zelené, ďalej sú to odrody Rizling vlašský, Rulandské biele, Chardonnay, pre Modru typické Dievčie hrozno (Leánka) a Feteasca Regala (Pesecká Leánka). Z modrých odrôd Svätovavrinecké. Vo výnimočných ročníkoch dorábame slamové a ľadové zbery. Hrozno na výrobu ružových a červených vín pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Každoročne vysádzame a obnovujeme v Modre vinohrady so zámerom byť sebestačný v pestovaní hrozna.

V aktuálnej ponuke máme vína, ktoré získali viac ako 40 zlatých medailí na rôznych výstavách vína na Slovensku a v zahraničí. Vysoko si ceníme ŠAMPIÓNA v Národnom salóne vín SR 2018 za Rulandské modré Rosé, ďalej ocenenia z medzinárodných výstav ako sú dve zlaté a päť strieborných medailí z Lyonu a z Paríža vo Francúzsku, zlaté medaily z Prahy a Brna.

Naša rodinná firma si dala za cieľ vybudovať vinohradníctvo a vinárstvo s finalizáciou vo vlastnom gastronomickom zariadení. Postupnými krokmi sa nám darí tento cieľ napĺňať.


Kontakt